Коли вдові можна знову заміж?


Ставлення церкви до вдовам і повторним їх шлюбів

Якщо ви релігійні, звичайно, вас хвилює питання, як церква ставиться до повторного шлюбу жінки, у якої чоловіка забрала найжорстокіша розлучниця - смерть. Релігійні догми в цьому випадку менш суворі, ніж закони древніх слов'ян-язичників, про яких візантійський автор Маврикій в IV столітті писав, що їхні настільки цнотливі, що смерть чоловіка прирівнюють до своєї зрілості й добровільно позбавляють себе життя, вважаючи за краще смерть вдівства.

Православна церква не вітає другий шлюб, оскільки це вважається порушенням моногамії, але і не забороняє його, допускаючи вторинне заміжжя як поступку чуттєвості, особливо, якщо жінка молода і дітей від попереднього шлюбу у неї не залишилося. Прийнято вважати, що наступний шлюб вдова може укласти після 1 року жалоби, цього терміну цілком достатньо, щоб виявити повагу пам'яті померлого чоловіка. Немає обмежень і на те, хто може стати її новим чоловіком: людина, бере собі вперше, розведений йди вдови чоловік.

Громадські норми

Як таких немає якихось затверджених норм, що регламентують термін вдівства. Відповідно до ст. 26 Федерального закону від 15.11.1997 р № 143-ФЗ «Про актах громадянського стану», ви, фактично, можете подати заяву в загс хоч на наступний день, як отримаєте свідоцтво про смерть вашого чоловіка, яке є документом, що підтверджує припинення попереднього шлюбу .По будь-яким, церковним і світським законам, досить витримати траур протягом 1 року, щоб потім оформити наступний шлюб.

Але, навіть в тому випадку, коли ваш перший шлюб давно розпався, але розлучення не був оформлений юридично, або коли ви виходжували колишнього чоловіка, який був давно і безнадійно хворий, поспішати знову виходити заміж не варто. Вам слід проявити повагу в пам'ять про те почуття, про ту любов, яку ви коли то відчували до вже померлій людині і почекати ще деякий час, перш ніж оформляти новий шлюб, навіть, коли фактично ви вже проживаєте новою сім'єю в цивільному браке.Еслі ви з померлим чоловіком вже були вінчані, після його смерті ви можете повторно пройти обряд вінчання, правда, в цьому випадку, вінці над вашими головами будуть тримати, тільки якщо ваш обранець присвячується в таїнство шлюбу вперше.

Для тих жінок, хто втратив улюбленого чоловіка, смерть якого стала для них жахливим потрясінням, теж немає ніяких правил, що обмежують вбрання ними добровільне вдівство. Час - найкращий лікар і кращий порадник, нова любов і нові почуття цілком можливі, відмовлятися від свого щастя немає ніякого сенсу.

Відео.

Поділіться З Друзями
Попередня Стаття
Наступна Стаття

Залиште Свій Коментар